Slide 1Slide 1Slide 1
3G чи 4G: змагання поколінь

3G чи 4G: змагання поколінь

3G і 4G - це мобільні технології безпровідного зв'язку відповідно 3-го і 4-го поколінь, до яких входить крім передачі голосового трафіку ще і швидкий доступ в інтернет і канал передачі даних. Кожне наступне покоління зв'язку містить нові технології і потребує нового обладнання, обслуговування і часто наявності вільних частот.

Всі ці зміни потребують часу. 10 років приблизно потрібно для впровадження нового покоління зв’язку. Так 3G почали розроблятися ще в 1990-х, а реалізували лише в 2000-х роках, а 4G стали розробляти в 2000-х, а її впровадження почалося тільки з 2010 року.

В мережі 3G швидкість передачі даних:

 • від 2 Мбіт / с для користувачів, що перебувають на місці чи повільно рухаються;
 • від 348 кбіт / с для користувачів, що рухаються з високою швидкістю.

У 3G мережах використано технологію , що дозволяє поліпшити зв'язок під час руху, завдяки кодовому поділу сигналу. Рухаючись, ви поступово віддаляєтеся від однієї радіостанції і наближаєтеся до іншої. Щоб не було обриву зв'язку, реалізували технологію, що дозволяє плавно зменшувати сигнал з станції , що віддаляється і збільшувати сигнал від тієї , що наближається. 3G включає в себе 5 радіоінтерфейсів на основі трьох різних технологій доступу (FDMA, TDMA і CDMA).

4G - є перспективною технологією, з дуже високою швидкістю передачі даних, але поки її тільки починають запускають у світі. На відміну від третього покоління зв'язку, 4G повністю побудована на протоколах пакетної передачі даних з технологією Voice over IP, що передає голос за допомогою інтернету. Через VoIP можна телефонувати будь-куди через інтернет. Є навіть припущення , що це може вбити ринок мобільного зв'язку.

Відповідно до Міжнародного союзу електрозв'язку, мережі 4G повинні забезпечити наступні параметрами:

 • протоколи пакетної передачі даних;
 • швидкість передачі даних від 1 Гбіт / с для користувачів, що перебувають на місці чи повільно рухаються;
 • швидкість передачі даних від 100 Мбіт / с для користувачів, що рухаються з високою швидкістю.

Отже: в мережах 4G швидкість від 100 Мбіт / с, в той час як в 3G - 348 кбіт / с. 4G повністю побудована на протоколах пакетної передачі даних, а в 3G використано комутація каналів і пакетів, в 4G є VoIP.

Коли в кінці минулого року уряд України підписав проект тендеру умов видачі ліцензій впровадження 3G в нашій країні була звичайно радість і відчуття наближення майбутнього. Але прозвучали і логічні запитання про доцільність розбудови 3G мережі, адже весь світ активно вже запускає 4G.

Найпопулярніший діапазон частот для 4G - це 1800 МГц. Ці частоти в Україні є, але - вони зайняті мобільним зв'язком стандарту GSM, які саме передають голосовий трафік і дані GPRS і EDGE. Для того, щоб побудувати 4G мережу треба спочатку видати частоти 2100 МГц на розгортання 3G. після чого трафік передачі даних і частково голос сам швидко мігрує на 3G, тим більше у 80% користувачів є планшети і смартфони з 3G. Після того, як частина діапазону в 1800 МГц буде успішно звільнена, потрібно буде зробити заміну частот.

Вводити 4G в Україні відразу також не доцільно також в технічному плані, оскільки більшість смартфонів, планшетів, мобільних навігаторів заточені під 3G. Апаратів, які ловлять 4G дуже мало. Це дві останні моделі iPhone - 5s і 6, а при нинішньому курсі купувати подібну техніку не дуже легко.

Оператори мобільного зв'язку не сиділи склавши руки і готували мережі до запуску 3G у великих містах: міняли залізо і програмне забезпечення на те, що сумісне з 3G-технологіями, а також проводили апгрейд магістральних мереж. Тобто, як тільки включать 3G-зв'язок, то відразу значок буде видно на екрані, а це означає, що дані будуть передаватися значно швидше.

Крім того, тільки для початку перерозподілу мереж під 4G треба змінювати закони і акти: «Закон про Телекомунікації», «Про ліцензування», «Про радіочастотний ресурс». Це займе майже рік зміна планів на частоти в операторів займе стільки ж. Про впровадження 4G в Україні варто говорити тільки років через два. А до того часу розгорнеться 3G в повну силу і, можливо, подешевшають смартфони під 4G.

Опубликовано по материалам www.vido.com.ua

21.01.16
 • Наши компетенции

  Наши компетенции

  Для того, чтобы предлагаемые нами решения были конкурентными и эффективными, нам необходим высокий уровень компетенций.

 • Партнёрам

  Партнёрам

  Направление продаж через партнёрский канал развивалось практически с момента основания нашей компании.

 • Покопийный контракт – это выгодно!

  Покопийный контракт – это выгодно!

  Сколько денег вы тратите на
  печать? Куда бежать, если
  закончился картридж?
  Кто печатал книгу на 300 страниц?
  Если у вас возникают эти вопросы, значит, вы не пользовались аутсорсингом печати по технологии "Клик-контракт".

 • Поставки IT-оборудования, оргтехники и ПО
 • Решения для печати
 • Системы бесперебойного питания
 • Лицензирование программного обеспечения
 • Сети и телекоммуникации
 • Беспроводный 3G Интернет
 • Видеонаблюдение
 • GPS мониторинг автопарка